Misjonærinnsettelse

Søndag 15.9.19 ble en festdag i Guds rike! Vi fikk innsette Linn-Charlotte Jamt som misjonær utsendt fra Røros Pinsemenighet, med støtte fra flere andre menigheter. Flere av støttemenighetene var til stede, samt menighetens medlemmer, familie og venner av Linn-Charlotte.

Høytidelig innsettelse med bibellesning, forbønn og gjensidige løfter.

Utsendelsen av Linn-Charlotte er et spleiselag mellom flere menigheter, både økonomisk og åndelig – det samme preget innsettelsesgudstjenesten. Vi hadde ingen hovedtaler, men vi var mange som fikk sende med den nyslåtte misjonæren en hilsen på vegen, både fra vår menighet og fra støttemenighetene. Selve innsettelsen ble ledet av menighetens pastor med deltakelse fra støttemenighetene, en av menighetens eldste og misjonskassereren. Etter gudstjenesten serverte vi suppe, kaffe og kaker og de fleste tok seg god til til prat og fellesskap over bordene. Alt i alt en særdeles vellykka dag som vi kan se tilbake på med glede.

Linn-Charlotte med mor og far – klare til å feire med kake

I tillegg fikk vi hilsninger fra Tynset, Lillehammer og Vinstra, og fra vår egen misjonskasserer Hans Langbekkhei og pensjonert Paraguaymisjonær Gunvor Westgård, men det gikk litt i krøll med fotograferingen…

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>